KONST / Oljemålningar / Oljemålningar 13592260
nr 1359 2260
Else Hermansson
(1900-1997), Sverige
Oljemålningar, 2 st, Landskap. Signerad. Olja på duk, 34x26 cm
Else Hermansson, född 1900 i Tyskland, död 1997 i Stockholm, svensk målare.
måndag 9 november 2020
kl 19:45:32
Else Hermansson
Läs mer om Else Hermansson